Land Rover’ın amblemi de seneler itibarıyla geçirdiği değişimlerle bir ikon haline gelmiştir. İlk çıktığında oval bir aluminyum plaka ile arabanın önündeki tel ızgaralara tutturulan amblem, siyah fon üzerine Land Rover yazısıydı. 1971’de lansmanı yapılan 3 serisi ile birlikte Land Rover dar bir dikdörtgen logoya dönüştü.
1989’daki Discovery lansmanına kadar dikdörtgen ve siyah fonlu bir amblem iken, Discovery lansmanı ile birlikte elips şeklinde ve yeşil fonlu bügünkü amblemine kavuştu. O günden sonra bu amblem tüm diğer modellere de uygulandı.

Land Rover

Range Rover

 

Land Rover 1970 senesinde her şeyiyle yepyeni bir marka olarak Range Rover modelini lanse etti. Range Rover piyasaya çıkışından bu yana 4x4 otomobillerin zirvesi olarak görülmektedir.

Son olarak 2013 senesinde yenilenen Range Rover, hem sunduğu lüks ve konfor ile hem de off-road becerisi ve kapasitesiyle her zaman 4x4 otomobillerin ulaşabileceği en uç noktayı belirlemektedir.

2013 senesinde ilave ettiği Hibrid motor seçenekli opsiyonu ile de pazarını genişletmeye devam etmektedir.

Range Rover Sport

2005 senesinde Cenevre Otomobil Fuarı'yla lansmanı yapılan model, tüm beklentileri aşmış, yepyeni bir başarı hikayesi olarak Land Rover'in otomobil gamına büyük yenilik katmıştır.

Range Rover Sport 2014 yılında yenilenen alüminyum platformuyla bir önceki versiyonundan 400 kg daha hafiftir.

Discovery

 

1989'da lansmanı yapılan Discovery büyük bir başarı hikayesiydi.

2004 senesinde lansmanı yapılan Discovery 3, global olarak 100'den fazla ödül alarak bu alanda bir rekora imza attı.

En son 2009 da lansmanı yapılan Discovery 4, kullanıcısına 7 kişi oturma kapasitesi sunmakla birlikte farklı oturma ve bagaj düzenekleri ile büyük bir başarı kazandı.

Discovery 4 aynı zamanda Land Rover'in farklı zemin teknolojisinin uygulandığı ilk modeldir.

 

2016 yılı Eylül ayında lansmanı yapılan Discovery 5 in satışına 2017 yılında başlanacaktır

Discovery Sport

 

Land Rover kompakt SUV temsilcisi olan Discovery Sport kendisinden önce bu alandaki Land Rover modelleri olan Freelander 1 ve Freelander 2 yi takip etmekte olup 2014 yılında satışa başlanmıştır.

 

Evoque

 

Range Rover Evoque 2011 yılında lansmanı yapılan kompakt lüks crossover SUV modeli olup 2011 Temmuz ayından beri üretilmektedir. Land Rover daha ilk yılında  dünyada 88,000 Evoque adet satışı yaptı.

Defender

 

1948 senesinde Defender modeliyle lansmanı yapılan Land Rover markası, İngiltere'nin Amerikan Jeep markasının 4x4 hegamonyasını bitirmeye yönelik atağıdır.

Tasarımı ve nitelikleri ile yüzyılın efsane otomobillerindendir. Hala tüm popülerliğiyle; hem Londra sokaklarında stil sahibi otomobil sevenlerin hem bir çok askeri amaç için devletlerin birinci tercihi olup, her türlü arazi şartlarında mükemmel performans sergiler.

 

En önemli özelliklerinden birisi çok yönlü olmasıdır. 2007 senesinde piyasaya çıkışından 60 yıl sonra yeni bir motor, iç görünüm ve şanzımanla yenilenmiş olan Defender ın üretimine 2016 yılı Nisan ayında son verilmiştir.

 

© 2023 by Lion Heavy Gear. Proudly created with Wix.com